contactpersonen en belanghebbenden

Binnen het e-loket werkt u met contactpersonen en belanghebbenden om de communicatie en opvolging van subsidiedossiers correct te organiseren. 
Door deze rollen goed te beheren, zorgt u ervoor dat de juiste personen toegang hebben tot het dossier en/of op de hoogte blijven van belangrijke actualisaties. 

Het is essentieel dat deze gegevens altijd correct zijn. Zo vermijdt u dat informatie verloren gaat of bij de verkeerde personen terechtkomt. 

Het beheer van contactpersonen en belanghebbenden is de verantwoordelijkheid van het school- of centrumbestuur. 
 

Contactpersonen 

  • Per dossier kan er maar één contactpersoon zijn.
  • De contactpersoon beschikt over het gebruikersrecht nodig om dossiers te raadplegen en/of te bewerken.
  • Ontvangt alle communicatie over het dossier. 

Contactpersoon wijzigen (per dossier) 

U kan de contactpersoon enkel aanpassen binnen het dossier in het e-loket. 

Stappen: 

  • Open het gewenste dossier in het e-loket.
  • Klik in het luik ‘Dossierinformatie’ op bewerken.
  • Vul de gevraagde gegevens in en wijzig de contactpersoon
  • Let op! Aangezien u maar één contactpersoon per dossier kan toevoegen, overschrijft u de huidige contactpersoon.
  • Klik op bewaren.
  • U ziet in het luik ‘Dossierinformatie’ meteen de nieuwe contactpersoon.

Belanghebbenden 

  • Is optioneel (niet verplicht).
  • Ontvangt altijd e-mails over het dossier. 

Een belanghebbende zonder gebruikersrecht heeft geen toegang tot het e-loket. 
Deze persoon ontvangt alle e-mails met meldingen en een link naar het e-loket om bijvoorbeeld een taak uit te voeren, een bericht te lezen of een document op te laden. Maar zonder gebruikersrecht kan de belanghebbende deze niet openen of uitvoeren in het e-loket. Als de school dit wenst, geeft ze dus ook de belanghebbende een gebruikersrecht.
  

Belanghebbenden toevoegen 

Stappen: 

  • Ga naar het betrokken dossier in het e-loket.
  • Open in het luik ‘Dossierinhoud’ het tabblad Belanghebbenden.
  • Kies ‘Belanghebbende toevoegen’.
  • Selecteer de juiste persoon uit de lijst.
  • Klik op ‘toevoegen’.

➡ Staat de persoon nog niet in de lijst? 
Voeg dan deze persoon eerst toe via ‘Nieuwe belanghebbende’ en keer daarna terug naar het dossier. 

  • Vul het ondernemingsnummer in.
  • Klik op ‘zoek’.
  • Selecteer uw schoolbestuur.
  • Vul de gegevens van de gewenste belanghebbende in (naam, voornaam en e-mailadres).
  • Klik op toevoegen.